Jak si zvolit správný typ markýzyMáte krásnou velkou zahradu nebo terasu, ale v létě ji kvůli hřejivým slunečním paprskům využíváte pouze brzy ráno nebo naopak pozdě večer? Pokud chcete na terase relaxovat během celého dne, nejjednodušší způsob je pořídit si vhodný typ stínění. Jednou z nejoblíbenějších a ekonomicky nejdostupnějších možností pro zastínění teras a zahrad jsou výsuvné venkovní markýzy. Neměli bychom ale zapomínat, že tyto markýzy slunečním svitem a v případě větrného nebo deštivého počasí bychom je měli zatáhnout. Pokud je tedy vaše zahrada často vystavena silnému větru, doporučujeme markýzy s pevnou konstrukcí a posuvným potahem, z nichž některé typy odolají i dešti. Pokud dáváte přednost pevnému zastřešení, nadchne vás široká nabídka různých terasových systémů, díky kterým jednoduše zvětšíte obytnou plochu domu a lze je používat za každého počasí. A jaké jsou přednosti jednotlivých typů? Pojďme si to rozebrat pěkně popořadě.


Vychutnejte si společný oběd ve stínu markýzy Opal Design

Největší výhodou výsuvných venkovních markýz je jejich zpravidla menší finanční náročnost a také to, že nezabírají na terase žádné místo. Dodávají se v mnoha variantách, od otevřených až po kazetové, jak na manuální tak i motorické ovládání. Díky široké škále barev se markýza dokonale přizpůsobí fasádě a v uzavřeném stavu o ní skoro nebudete vědět. V porovnání s ostatními typy výše zmiňovaného stínění se používají pouze jako ochrana proti slunci. V případě silnějších poryvů větru nebo delšího deště byste měli markýzu zatáhnout, aby nedošlo k protržení látky nebo poškození konstrukce. Pokud hledáte pouze stínění pro letní posezení, výsuvné markýzy jsou tím pravým řešením.


Markýza Plaza Home s pevnou konstrukcí dodá vaši terase nový rozměr

Markýzy s pevnou konstrukcí a posuvným potahem se skvěle hodí k zastínění velkých teras nebo míst, která jsou často vystavena silnému větru. Velkou výhodou pevné konstrukce je také volba libovolné šířky bez ohledu na výsuv markýzy. Příjemný stín tak lehce získají i terasy s hloubkou větší než je jejich šířka. Konstrukci lze navíc spojovat ve více modulů. Tato možnost se nejvíce využívá pro komerční účely k zastínění rozměrných ploch, například letních zahrad. Markýzy s pevnou konstrukcí se těší stále větší oblibě pro svou variabilitu a v porovnání s pevným zastřešení i pro svou nižší pořizovací cenu.

Na vrcholu stínící techniky stojí systémy s pevným zastřešením se skleněnou nebo polykarbonátovou výplní. Největší výhodou je jejich komfortní použití za každého počasí, což je ale vykoupeno vyššími pořizovacími náklady. Tyto systémy jsou vysoce variabilní - od otevřené terasy pouze s prosklenou střechou až po terasy s pevnými nebo posuvnými zasklenými stěnami. Ve srovnání s klasickou zimní zahradou spočívá kouzlo bezrámových zasklených teras v možnosti otevření celého prostoru po obvodu. Získáte tak neocenitelný a originální obytný prostor. V kombinaci s výsuvnou markýzou vás v létě dokonale ochrání před sluncem, na podzim před deštěm a větrem a v zimě před sněhem. Navíc bude celoročně chráněn před vlivy počasí i váš nábytek a terasová podlaha. Variant je mnoho, vyberte si tu pravou pro vaši vysněnou terasu.


Pomocí zasklených teras Terrazza si vytvoříte koutek jen pro sebe

Zdroj: http://www.confico.cz/